Přírůstek do rodiny

[:cs]

O plemeni Donský sphynx

Ve světě neexistuje oddanější, něžnější a milující stvoření než kočky plemene Sphynx. Víme, že bylo vyšlechtěno několik druhů sphynxů, ale pouze Donský sphynx je plemeno, které nemá srst. Donský sphynx – to je ušlechtilé bezsrsté zvíře s kůží, která se podobá té lidské, což je velice neobvyklá a jedinečná vlastnost, která je vlastní pouze těmto kočkám.

Přednosti tohoto kouzelného tvora jsou: absence srsti, čistotnost, vysoká inteligence, bezbřehá láska k lidem a zvířatům, dobrotivost a senzitivnost, skvělé zdraví, pronikavá mysl.

Donský sphynx nevyvolává alergické reakce a má hojivý a uklidňující vliv na organismus člověka. Teplota těla těchto „plešatých mimozemšťanů“ se pohybuje kolem 40 °C, což z nich dělá ještě zajímavější plemeno.

Filosofové říkají, že kočky Sphynx mají ušlechtilou lidskou duši, která je uvězněná v těle nadpozemského tvora.  Podle chování se sphynxové podobají spíše malým dětem než kočkám. Nejsou sobečtí, ani pomstychtiví a nikdy nezničí Vaše bačkory kvůli tomu, že se na Vás naštvou, což je vlastnost obyčejných čistokrevných koček. Sphynx nejsou vázání na jedno místo, ale upřímně a bez výhrad se odevzdávají člověku.  Člověk – to je jediná láska a oddanost pro toto plemeno. Sphynxové se zcela odevzdávají člověku a nemohou bez něho žít. Žádného psa ani kočku ve světě není možné srovnat se sphynxem a jeho láskou k člověku.

Donský sphynx – to je opravdový společník, člen rodiny, spolubojovník a přítel, je to věrná a spřízněná duše, která kůží cítí vaší bolest, radost a neklid.[:ru]Донской сфинкс — порода российских бесшёрстных кошек, DSP по классификации FIFe, DSX по классификации WCF. Кошку отличает мускулистое тело, лишённое шерсти, шелковистая и горячая на ощупь кожа, высокие, стройные лапы с длинными и тонкими пальцами, длинный хвост, выразительная морда, большие уши, крупные миндалевидные или чуть раскосые глаза. Отличаются большой привязанностью к людям при полном отсутствии агрессии.
Донские сфинксы — одна из немногочисленных аборигенных российских пород кошек. История этой породы началась в феврале 1986 года в городе Ростов-на-Дону. Однажды уроженка Красноярска, Елена Ковалёва, возвращаясь домой, отобрала на площади у мальчишек маленького котёнка, которого мучили мальчишки. Котёнка дома назвали Варварой.
Какое-то время спустя шерсть на спинке стала вылезать. Лечение ни к чему не привело, спина кошки оставалась без шерсти. В 1988 году Варвару впервые удалось показать специалистам, занятым разведением породистых кошек, но впечатления эта необычно выглядящая кошка не произвела. 20 февраля 1990 года Варвара родила помёт из трёх котят от европейского короткошёрстного кота Василия. Их дочь Чита и является основоположницей породы. Выведением новых кошек занялась Ирина Немыкина, впоследствии ставшая фелинологом, ныне вошедшая в историю мировой фелинологии. А тогда, путём бэк-кросса, после многолетней племенной работы Ириной Немыкиной была получена ныне известная во всём мире порода, в 1996 году зарегистрированная как донской сфинкс.[:]

Přidat komentář