Trimování

Trimování

Trimování je postup, který zahrnuje vytrhávání staré srsti u drsnosrstých plemen zvířat. Trimování je třeba provádět každých 3-5 měsíců v závislosti na individuální rychlosti růstu srsti u zvířat. Drsnosrstí psi mají jedinečnou strukturu srsti, která prakticky nelíná. Srst domácího mazlíčka jen vyroste do požadované délky, odumře, ale sama nevypadne. A právě v těchto případech by se mělo použít tohoto postupu.

Trimování se provádí speciálními nástroji, nebo jen rukou odborníka, aby odstranění odumřelé srsti nezpůsobilo zvířeti bolest. Je důležité navyknout psa na trimování od útlého mládí, aby to snášel klidně. Provádět trimování sami není příliš vhodné, protože je zde možnost vytrhaní srsti, která ještě není odrostlá, a to působí domácímu mazlíčkovi silnou bolest. Specialista navíc může poradit majiteli v otázkách periodicity trimování a specifika péče o srst konkrétního plemene psa.

Interval mezi trimováním také záleží na tom, za jakým účelem domácího mazlíčka máte – prostě miláček rodiny, nebo zda se s ním účastníte soutěží a výstav.

Trimování by měl provádět pouze zkušený odborník, který bude dělat svou práci kvalitně a s minimálním nepohodlím pro zvíře.

Výhody tvrdé srsti a trimování.

  • Hustá vrstva pokrývající tělo, tvrdá srst dokonale chrání pracovního psa před mechanickým poškozením, bodnutí komára a jiného hmyzu, vlhkostí, chladem a znečištěním.
  • Specifický zápach psů u drsnosrstých plemen je slabý nebo úplně chybí.
  • Tvrdá srst se prakticky nesplétá, a pokud se splete v dredy, pak se snadno rozčesává.
  • Při pravidelné péči o srst jí nebudete muset sbírat z podlahy, nábytku a oblečení.
  • Po trimování pes déle udrží vítěznou formu a má více intenzivní barvu, než po stříhání (to je způsobeno tím, že na koncích srsti je zbarvení jasnější, a při stříhání zůstává jeho kratší světlá část).
  • Pravidelný trimování umožňuje vytrhání srsti prakticky v jakékoli fázi růstu, a nejen na jaře a na podzim.

Výhody stříhání.

  • Stříhání psa je rychlejší a jednodušší — respektive, cena služby je nižší.
  • Ostříhaný pes vypadá pěkně, nemívá holá místa, která někdy můžou zůstat po trimování, a nikdo z kolemjdoucích se neptá, jestli je váš mazlíček nemocný.
Online rezervace