Koupání a hygiena

[:cs]

Koupání a hygiena

Koupání psů

Provádíme profesionální péči o srst, s použitím šamponů a balzámů, výhradně dle typu srsti a s ohledem na veškeré přednosti a nedostatky vlákna srsti.

Do této skupiny služeb také patří:

Čištění análních žláz, provádí se výhradně groomerem, který má veterinární vzdělání.
Stříhání drápůodstranění nežádoucí srsti z ušívyčištění ušního boltce pomoci dezinfekčních uklidňujících prostředků.
Antiparazitika a odstranění klíšťat.

Hygiena uší

Čištění uší a odstraňování chloupků z uší
Rozvoji různých chorob ucha, jako jsou otitidy (zánět ucha), otodektózy (ušní svrab, nebo také ušní prašivina), houbové infekce apod., můžete zabránit pouze tím, že provedete všechny potřebné hygienické postupy. Pokud nejsou chloupky rostoucí v uchu pravidelně odstraňovány, pak se na ně přilepí ušní maz a další nečistoty, které přispívají k rozvoji nežádoucích bakterií, které způsobují zánětlivé procesy v ušním kanálku.
Pro odstranění chloupků z uší, používáme profesionální prášek Vivog, který rozpouští maz z uší jakékoliv hustoty, anestetizuje (znecitlivuje) a umožňuje snadno vyřešit problém. Poté provádíme hygienické čištění uší pomocí veterinárních antibakteriálních prostředků.
Posledním krokem při čištění uší je ošetření ušního ústrojí uklidňujícím balzámem.
Každý profesionál by měl věnovat dostatek prostoru i čištění uší. Tento postup čištění uší provádíme při každém stříhaní. To nejen vytváří dobrý estetický vzhled, ale také přispívá ke zdraví a klidu zvířete.

Čištění análních žláz

Anální žlázy (sáčky) se nacházejí po stranách těsně pod konečníkem. Uvnitř kapes se neustále hromadí specifická tekutina, což je druh individuálního pachu. Během vyprazdňování jsou žlázy stlačeny a látka vytéká. To znamená, že se většinou anální žlázy psů vyčistí samy a majitelé často nemají ani tušení o existenci jakýchsi žláz. Pokud vylučovaná látka zůstane po dlouhou dobu uvnitř žláz, zvíře začíná vnímat nepříjemné pocity na známém místě. V tomto případě se pes začíná kousat pod ocasem, klouže s nataženýma zadníma nohama po zemi a snaží se vytlačit nahromaděnou špatně vonící kapalinu.
V takovém případě musíte vyčistit psí paranální žlázy.
Čištění análních žláz v našem salonu provádí specialista s veterinárním vzděláním a rozsáhlými pracovními zkušenostmi. Nenechávejte tento choulostivý proces provádět amatéry a samouky, protože nesprávné čištění paranálních žláz může vést k závažnému zánětu v této oblasti a někdy dokonce vede k okamžitému zásahu veterináře.