Stříhání psů

Stříhání psů

Stříhání psů jakékoliv úrovně složitosti, jak podle plemena, tak podle přání a výběru majitele.

Nejsme přívrženci různého druhu klišé, spíše naopak, přistupujeme ke každému zvířeti tvůrčím způsobem a s pochopením problému.

Stříhání psů je důležitý proces pro většinu plemen. Rozhodnete-li se pro stříhání psa, je pro zvíře dobré, svěřit to odborníkovi. Jak ukazuje praxe, snahy o domácí ostříhání psa nebo kočky vedou často k tomu, že nakonec stejně musí zvíře navštívit salon a práce odborníka na stříhání psů je díky divoké fantazie majitele o to komplikovanější.

Četnost stříhání může být odlišná a závisí na plemeni, ale ve většině případů se provádí jednou za měsíc a půl. V opačném případě se objeví dredy, což způsobuje zvířeti pocit nepohodlí a svědění.

Mnoho chovatelů psů chová elitní zvířata, pravidelně navštěvuje výstavy a soutěže. Správná profesionální péče bude vypadat nejen dobře, ale splní i všechny standardy požadované pro účast na výstavách a soutěžích. Pokud se stříhání psa provádí správně, pomůže skrýt i malé vady plemene, aby byl vzhled harmonický. Doporučuje se stříhat zvíře asi měsíc před událostí. V takovém případě bude mít vždy perfektní výsledek. Faktem je, že nesprávně ošetřená srst může vést k odmítnutí účasti na výstavě nebo soutěži. Pro zdůraznění krásy plemene jsou zapotřebí odborné střihy a úpravy pro výstavy.

Mnozí nevědí, proč je třeba stríhát psy, kteří se nezúčastňují oficiálních akcí. Tato stříhání pomáhá chránit zvíře před výskytem parazitů a nežádoucích útvarů na kůži. Pravidelná péče o srst ovlivňuje kvalitu srsti i stav pokožky. Je známo, že některá plemena psů šlechtěním ztratila schopnost se zbavit staré a odumřelé srsti. Pro takové psy je stříhání nezbytný proces pro úplnou náhradu staré srsti za novou.
Kvůli nedostatku řádné péče mohou nastat neřešitelné zdravotní problémy. Například srst, která odumřela a zplstnatěla, zabraňuje řádnému dýchání pokožky a také často způsobuje její podráždění, zejména v létě.

Častou chybou majitelů zvířete je, že ostříhají srst psa na trupu a zapomínají na jeho tlapky. Ale mezi prsty je také srst. Toto způsobuje nepříjemné pocity zvířete hlavně v zimě, protože se mohou začít mezi prsty hromadit namrzající ledové útvary, které začnou na tlapkách tvrdnout. Zabraňují běhu a vedou k bolestivým pocitům. Stejné následky mohou nastat také v létě, kdy mezi prsty uvíznou kameny, žetony a trny.
Rovněž je nemyslitelné, aby dobře upravené zvíře nosilo domů nečistoty a ztrácelo všude svou srst, což může způsobit alergie a jiné nepříjemnosti.

Indikátorem, že je čas provést stříhání psa, může být trvalý zápach, který nezmizí ani po koupání.
Stříhání psa udržuje kůži zvířete čistou, odstraňuje odumřelou srst a dovoluje kůži lépe dýchat, zabraňuje opotřebení.

Pravidelná péče o srst vašeho domácího mazlíčka je nezbytná pro jeho zdraví a pohodu!