Chovná stanice

Chováme plemeno kočky Donský sphynx

Chovná stanice Naked Angel

O nás

Jsme zástupci, české chovné stanice NAKED ANGEL.

Celý svůj život jsme zasvětili chovu a léčení zvířat. Kromě toho jsme vlastníci salonu pro psy a kočky v Praze, kde každé zvíře dostane potřebnou péči, pozornost a pomoc. Jelikož pracujeme nepřetržitě, zvládáme se postarat o každého klienta. K našim službám patří také útulný a komfortní hotel pro zvířata, který také pracuje nepřetržitě.

Chovu Donských sphynxů jsme se začali věnovat již v době, kdy jsme žili v Rusku. Již tehdy jsme se zamilovali do tohoto plemena a snažili jsme se zdokonalit jeho kvality. Na území České republiky působíme relativně krátce.

Máme nádherné kočky, které k nám byly dovezeny ze zahraničí. Jsou to nejlepší reprezentanti tohoto plemene, kočky – šampiony, které vrhají unikátní mláďata, na která můžete být pyšní a můžete s nimi jít bez rozmyslu na výstavu. Naše koťata jsou vždy holá a nemají chloupky na těle. Osobně se staráme o to, aby mláďata našich koček byla kvalitní a odpovídala všem normám.

Ceny našich mláďat, ve srovnání s jinými chovateli, jsou přijatelné. Naším cílem není obohatit se díky prodeji zvířat. Pro náš chov je důležitější, aby se koťátko dostalo do dobrých rukou, kde na něho čekají a budou ho milovat. Na ceně se vždy můžeme domluvit. Pro lidi, kteří sní o sphynxovi, ale nemají možnost si tento zázrak pořídit kvůli financím, existuje systém splátek. To znamená, že se částka dělí a člověk má možnost uhradit částku během dvou splátek. Chovatelé se sami rozhodují, zda takovou možnost splátek povolí či ne. Koťátko si můžete odnést domů již po první splátce.

Poté co si majitel odnese koťátko domů, zůstáváme s ním v kontaktu a je-li to nutné, pomáháme se vším, co se týká koťátka. Pro naše zákazníky jsme k dispozici 24 hodiny denně. Od nás mláďata odchází úplně připravená na život v nové rodině, jsou naprosto zdravá, jsou zvyklá na bedýnku, jsou socializovaná a mají své doklady (o očkování atd.). Na jakékoli další otázky Vám můžeme zodpovědět telefonicky nebo online.  Přejeme všem mít takového spolehlivého, věrného a milujícího přítele jako je Sphynx!

S úctou, Chovatelská stanice NAKED ANGEL

 

O plemeni Donský sphynx

Ve světě neexistuje oddanější, něžnější a milující stvoření než kočky plemene Sphynx. Víme, že bylo vyšlechtěno několik druhů sphynxů, ale pouze Donský sphynx je plemeno, které nemá srst. Donský sphynx – to je ušlechtilé bezsrsté zvíře s kůží, která se podobá té lidské, což je velice neobvyklá a jedinečná vlastnost, která je vlastní pouze těmto kočkám.

Přednosti tohoto kouzelného tvora jsou: absence srsti, čistotnost, vysoká inteligence, bezbřehá láska k lidem a zvířatům, dobrotivost a senzitivnost, skvělé zdraví, pronikavá mysl.

Donský sphynx nevyvolává alergické reakce a má hojivý a uklidňující vliv na organismus člověka. Teplota těla těchto „plešatých mimozemšťanů“ se pohybuje kolem 40 °C, což z nich dělá ještě zajímavější plemeno.

Filosofové říkají, že kočky Sphynx mají ušlechtilou lidskou duši, která je uvězněná v těle nadpozemského tvora.  Podle chování se sphynxové podobají spíše malým dětem než kočkám. Nejsou sobečtí, ani pomstychtiví a nikdy nezničí Vaše bačkory kvůli tomu, že se na Vás naštvou, což je vlastnost obyčejných čistokrevných koček. Sphynx nejsou vázání na jedno místo, ale upřímně a bez výhrad se odevzdávají člověku.  Člověk – to je jediná láska a oddanost pro toto plemeno. Sphynxové se zcela odevzdávají člověku a nemohou bez něho žít. Žádného psa ani kočku ve světě není možné srovnat se sphynxem a jeho láskou k člověku.

Donský sphynx – to je opravdový společník, člen rodiny, spolubojovník a přítel, je to věrná a spřízněná duše, která kůží cítí vaší bolest, radost a neklid.

Pro koho jsou tito domácí mazlíčkové určeni?

Odpověď je jednoduchá – pro všechny bez výjimky. Oni jsou ideální pro rodinu s dětmi a zvířaty, jelikož se snadno spřátelí se všemi, a je celkem nesnadné odolat jejich půvabu a teplu. Rodiny bez dětí si často pořizují sphynxy a jsou s nimi moc šťastní. Koupě sphynxe se může srovnat s adopcí dítěte. Lásky a pozornosti má sphynx na rozdávání.

Sphynxs je také skvělý přítel pro lidi se zdravotním postižením, jelikož nevyžaduje přílišnou péči, ale přitom se stane skvělým pomocníkem v těžkých chvílích a nikdy neopustí svého pána. Každý večer, den i noc tento lysý zázrak bude štěstím vrnět po Vašem boku.

Sphynx se také stane ideálním kamarádem, milujícím a něžným tvorem pro osamělé lidi, mládež, workoholiky či sportovce. Bude celý den očekávat doma a vřele vítat svého pána. Bude s Vámi vždy a všude.

Pro každého člověka je důležité mít vedle sebe důstojného tvora, obzvlášť v tak nevlídné a agresivní době. Když se na Vás sphynx dívá – nahlíží přímo do nitra Vaší duše.

Sphynxy se dají venčit na vodítku, jako psi, oni se rádi koupou a milují jízdu v autě, jsou velice zvídavý, ale také nejsou utkvělý.

Něco málo z historie

Donský sphynx – to je plemeno ruských bezsrstých koček, DSP (kód pro mezinárodní označení plemen a barev) podle klasifikace FIFe, DSX podle klasifikace WCF. Kočka je charakteristická svalnatým tělem bez srsti, hebkou a horkou kůží na dotek, dlouhými a štíhlými tlapkami s dlouhými a tenkými prsty, dlouhým ocasem, výrazným čumákem, velkýma ušima, velkýma očima ve tvaru mandle či trochu zúžené. Vyznačují se velkou oddaností k lidem a mají naprostou absenci agrese.

Donští sphynxové – jedno z mála původních ruských plemen koček. Historie tohoto plemene začala v únoru 1986 ve městě Rostov na Donu. Jednou krasnojarská rodačka, Elena Kovaljova, se vracela domu a uviděla, že chlapci na náměstí mučí koťátko. Ona jim kočičku vzala, odnesla si ji domu a dala jí jméno Varvara.

Po nějaké době majitelka zjistila, že srst na kočičích zádech začala rychle vypadávat. Léčba nijak nezabírala a záda kočičky zůstávala holá. V roce 1988 se poprvé povedlo Varvaru ukázat odborníkům, kteří se zajímali o chov čistokrevných koček, ale bohužel tato kočka nezanechala žádný dojem. 20. února 1990 Varvara vrhla tři mláďata, které zplodila s evropským krátkosrstým kocourem Vasilem. Jejich dcera Čita je zakladatelkou tohoto plemene. Chovem těchto koček se začala zabývat Irina Němykina, které se později stala felinololožkou, a nyní patří k uznávaným světovým felinologům. A tehdy, po dlouhém snažení Iriny Němikiné bylo vyšlechtěno plemeno kočky, které je dnes registrované jako plemeno Donský sphynx.

Péče o sphynxe

Péče o Donského sphynxe je jednoduchá, oproti péči o jiná plemena.  Na mnoha fórech, kde se píše o tomto plemeni, můžeme najít velké množství informací, které nemají nic společného se skutečností. Zkušenosti ukazují pravý opak.

Kočky sphynx mají velmi dobré zdraví a téměř nikdy nejsou nemocné. Zima na ně působí stejně jako na člověka. Kvůli zvýšené tělesné teplotě sphynx má velký apetit a v jídle není příliš vybíravá.

Potrava pro toto plemeno se vybírá s ohledem na fyzické vlastnosti kočky a její preference. Mohou to být kaše s dietním masem, suché krmivo, konzervy. Jako i všem zvířatům, tak i sphynxům se nedoporučuje dávat tučná jídla.

Hygiena je též velmi jednoduchá. U sphynxů se vytváří více ušního mazu než u jiných zvířat. Kvůli tomu je třeba o ouška pečovat čištěním přibližně každé 4 dny. Koupání by mělo probíhat podle míry znečištění. Hygienickým přípravkem může být dětské mýdlo, přípravky pro citlivou pokožku bez škodlivých příměsí nebo speciální šampony pro sphynxy. Alternativní hygienickou metodou může být otírání: na suchou pokožku kočky naneste olivový olej, promasírujte celé tělo a zbytky másla setřete do ručníku, následně kůži opláchněte vodou a utřete kočku do sucha. Pokud kocourek celý den lítá po domě a do očí se mu dostává prach, můžete je umýt extraktem z černého čaje nebo borovou vodou, kterou můžete koupit v lékárně.

Náš Facebook  Náš web