Přírůstek do rodiny

O plemeni Donský sphynx

Ve světě neexistuje oddanější, něžnější a milující stvoření než kočky plemene Sphynx. Víme, že bylo vyšlechtěno několik druhů sphynxů, ale pouze Donský sphynx je plemeno, které nemá srst. Donský sphynx – to je ušlechtilé bezsrsté zvíře s kůží, která se podobá té lidské, což je velice neobvyklá a jedinečná vlastnost, která je vlastní pouze těmto kočkám.

Přednosti tohoto kouzelného tvora jsou: absence srsti, čistotnost, vysoká inteligence, bezbřehá láska k lidem a zvířatům, dobrotivost a senzitivnost, skvělé zdraví, pronikavá mysl.

Donský sphynx nevyvolává alergické reakce a má hojivý a uklidňující vliv na organismus člověka. Teplota těla těchto „plešatých mimozemšťanů“ se pohybuje kolem 40 °C, což z nich dělá ještě zajímavější plemeno.

Filosofové říkají, že kočky Sphynx mají ušlechtilou lidskou duši, která je uvězněná v těle nadpozemského tvora.  Podle chování se sphynxové podobají spíše malým dětem než kočkám. Nejsou sobečtí, ani pomstychtiví a nikdy nezničí Vaše bačkory kvůli tomu, že se na Vás naštvou, což je vlastnost obyčejných čistokrevných koček. Sphynx nejsou vázání na jedno místo, ale upřímně a bez výhrad se odevzdávají člověku.  Člověk – to je jediná láska a oddanost pro toto plemeno. Sphynxové se zcela odevzdávají člověku a nemohou bez něho žít. Žádného psa ani kočku ve světě není možné srovnat se sphynxem a jeho láskou k člověku.

Donský sphynx – to je opravdový společník, člen rodiny, spolubojovník a přítel, je to věrná a spřízněná duše, která kůží cítí vaší bolest, radost a neklid.

Přidat komentář